MANŽELSTVÍ

„To je paradox lásky mezi mužem a ženou: dvě nekonečnosti se setkávají se dvěma omezeními; dvě nekonečné potřeby být milováni se setkávají se dvěma křehkými a omezenými schopnostmi milovat. A teprve v horizontu větší lásky se nepohlcují přetvářkou a nerezignují, ale kráčejí spolu k plnosti, jejímž znamením je ten druhý“.
(Rainer Maria Rilke)

Svátost manželství je svazkem muže a ženy, kteří mezi sebou vytváření nejvnitřnější láskyplné společenství zaměřené na vzájemný prospěch manželů a plození a výchovu dětí. Je to objevení možnosti milovat se navždy.

Pro stanovení termínu svatby je třeba kontaktovat P. Marca Basileho.

Chcete-li uzavřít sňatek v katolickém kostele, je třeba splnit tyto požadavky:

– alespoň jeden ze snoubenců musí být pokřtěný katolík

– ani jeden ze snoubenců již není církevně oddán a rozveden

Před sňatkem je třeba absolvovat kurz přípravy na manželství. V Karlíně se kurz koná ve farním domě od února do března, ve čtvrtek v 18 hodin. Kurz je zakončen osobním rozhovorem snoubenců s farářem.

Vzhledem k důležitosti svátosti manželství je účast na všech setkáních povinná.

Kurz je otevřen také párům, které chtějí uzavřít manželství v jiné farnosti, a párům, které o uzavření manželství teprve uvažují.

Objednejte si kurz nejméně měsíc před datem zahájení setkání a nejméně tři měsíce před slavením manželství.

Přípravný kurz je možné absolvovat i v jiných farnostech. Arcibiskupství pořádá kurzy přípravy na manželství, další informace viz QR kód.