Praha, 26. října 2016

Děkuji moc za Váš dar na povodňové opravy Farního domu a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Vaší pomoci si velmi vážím. Bez ní by většina prací v kostele nemohla být realizována.

Stále platí, že za dárce (i ty, kteří nás už předešli do nebeského Domova) sloužíme každého

27. dne v měsíci mši svatou.

• Pustili jsme se do odstranění ochranných sítí před okny kostela, jejich nahrazení ochrannými foliemi a umytí oken. Máme 18 oken.

Jsem rád, že Vám mohu dnes napsat, že se to povedlo. Koncem července bylo všech 18 oken hotových. Je to velký rozdíl. Zvenku i zevnitř. Stálo to 152.400 Kč, ke konci srpna se nám podařilo vše vybrat a zaplatit. I díky Vám.

• Zjistili jsme, že nejsou v dobrém stavu vstupní schody. Bude třeba je chemicky očistit, opravit poškozené části, přespárovat, nakonzervovat, a ochránit hydrofobizací. Každá zima stav schodů zhoršuje. Cena je dohodnuta na 120.000 Kč. Už nám chybí jen 37.600 Kč,

Práce zdárně pokračují, zbývá už jen hydrofobizace.

• Doufám, že se nám povede také vytvořit kopie některých figurek našeho Betléma.

Máme kostel otevřený od rána do večera, můžete přijít a občerstvit duši. (Od cca 7.45 do 20.30 h)

Je s tím mnoho starostí. Musíme více svítit, otevírat, zavírat.

Bohužel i čelit návštěvám lidí, kteří toho zneužívají. Ale jsem přesvědčen, že to stojí za to.

Jedna paní mi nedávno řekla: „Pane faráři, ten váš otevřený kostel je jedna z mých životních jistot. A že jich mám pomálu. Děkuji.“

Potěšilo mě to. Přece jen ta práce okolo kostela přináší duchovní ovoce.

Moje přání je, aby krása maleb a soulad lidského společenství přiváděla lidi na myšlenku na dobrého Boha.

Přeji Vám i všem Vašim hezké podzimní dny.

Pán určitě plní své slovo: „Dávejte a bude vám dáno.“

P. Miroslav Cúth. tel  603 82 42 83

Pro připomínku: č. účtu farnosti je: 1944 9 58 56 / 0300 (Poštovní spořitelny)

schody

Praha, 12. srpna 2016

27. dne v měsíci mši svatou.

• Psával jsem, jak tady žijeme s P. Bohumilem Kolářem. Jak jsme vybudovali nájezdovou rampu do presbytáře, aby mohl invalidním vozítkem na baterky jezdit až k oltáři.
  • A teď je třeba napsat, že v poledne 5. 11. 2015 za zvuku zvonu oznamující poledne, si ho Pán Života vzal k sobě. Jak psal sv. Jan Pavel II.: „ze života do Života.“ Jsem rád, že nám Pán dal tu milost být s ním na faře až do poslední chvíle.

Stálo to 152.400 Kč, zatím na to máme (i díky Vám) 106.200 Kč, chybí 46.200 Kč.

• Chceme také vytvořit kopie figurek našeho Betléma.

Je s tím mnoho starostí. Musíme více svítit, otevírat, zavírat.

Potěšilo mě to. Přece jen ta práce okolo kostela přináší duchovní ovoce.

Přeji Vám i všem Vašim odpočinkové prožití srpnových dní.

Pán určitě plní své slovo: „Dávejte a bude vám dáno.“

P. Miroslav Cúth. tel  603 82 42 83

Pro připomínku: č. účtu farnosti je: 1944 9 58 56 / 0300 (Poštovní spořitelny)

Foto: Pohled na práci na jednom okně

Kostel otevřen 8.00-20.00 hod.