20. listopadu  2010

Ne: 09.00 h;         18.30 h

Po, Pá 12.00 h;    St, Čt: 18.30 h;

St : 17.30 h ;       So: 17.30 h

Všemohoucí, věčný Bože, tys dal svému milovanému Synu všechnu moc na nebi i na zemi, aby byl králem všeho tvorstva. Dej, ať celý svět, vysvobozený Kristem z otroctví hříchu, poznává tvou slávu.

1. čtení:  2 Sam 5, 1-3

O pomazání Davida za krále nad vyvoleným lidem.

Do domu Hospodinova půjdeme s radostí.

2. čtení:  Kol 1, 12-20

Svatý Pavel píše: „On je věrný obraz neviditelného Boha, dříve zrozený než celé tvorstvo. V něm bylo stvořeno všechno na nebi i na zemi, svět viditelný i neviditelný: ať jsou to andělé při trůnu, ať jsou to panstva, ať jsou to knížata, ať jsou to mocnosti. Všecko je stvořeno skrze něho a pro něho. Kristus je dříve než všechno ostatní a všechno trvá v něm.“

Evangelium:  Lk 23, 35-43

Jeden z těch zločinců, kteří viseli na kříži, se mu rouhal: "Copak ty nejsi Mesiáš? Zachraň sebe i nás!" Druhý ho však okřikl: "Ani ty se nebojíš Boha? Vždyť jsi odsouzen k stejnému trestu! My ovšem spravedlivě: dostáváme přece jen, jak si zasloužíme za to, co jsme spáchali, ale on neudělal nic zlého." A dodal: "Ježíši, pamatuj na mě, až přijdeš do svého království."

Odpověděl mu: "Amen, pravím ti: Dnes budeš se mnou v ráji."

22. listopadu - pondělí

sv. Cecílie, panny a mučednice (3. stol.)

23. listopadu - úterý

sv. Klementa I., papeže a mučedníka (1. stol.)

24. listopadu - středa

sv. Ondřeje Dung-Laca, kněze, a druhů, mučedníků (19. stol.)

25. listopadu - čtvrtek

sv. Kateřiny Alexandrijské, panny a mučednice

28. listopadu - neděle

1. neděle adventní

Společné udělování svátosti nemocných

V Karlíně –    v pátek 26. listopadu při mši sv. v 12.00. hod.

Na Balkáně – v sobotu 27. listopadu při večerní mši sv. v 17.30 hod.

Je třeba se dopředu jmenovitě přihlásit.

Svátost nemocných

není svátostí jen pro ty, kdo se ocitli v krajním ohrožení života. Proto je příhodná doba pro její přijetí jistě už tehdy, když věřící začíná být v nebezpečí smrti pro nemoc nebo stáří.

Jestliže nemocný, který přijal svátost nemocných znovu nabude zdraví, může v případě další těžké nemoci tuto svátost znovu přijmout. Během téže nemoci lze svátost opakovat, jestliže nastane zhoršení. Je vhodné přijmout svátost nemocných před těžkým chirurgickým zákrokem. Totéž platí u starých osob, jejichž slabosti stále přibývá.

Základní milostí této svátosti je milost útěchy, pokoje a odvahy, aby člověk překonal potíže, které působí vážná nemoc nebo slabost stáří. Tato milost je darem Ducha Svatého, který obnovuje důvěru a víru v Boha a posiluje proti pokušením zlého ducha, to je proti pokušením malomyslnosti a úzkosti před smrtí (z katechismu).

Udělení svátosti:

Kněz: „Skrze toto svaté pomazání, ať ti Pán pro své milosrdenství pomůže milostí Ducha svatého.“ Odp. „Amen.“

Kněz: „Ať tě vysvobodí z hříchů, ať tě zachrání a posilní.“ Odp. „Amen.“

Avízo: Adventní očekávání: (roráty)

V Karlíně – pondělí a pátek v 12 h. se mší sv.

středa a čtvrtek v 8.00 h. písně a modlitby, mše sv. v 18.30 h.

sobota 8.00 hod se mší sv.

Na Balkáně - každou středu od 6.30 h. se mší sv. (večerní nebude).

Kostel otevřen cca 8.00-20.00 hod.