7. listopadu  2010

Ne: 09.00 h;         18.30 h

Po, Pá 12.00 h;    St, Čt: 18.30 h;

St : 17.30 h ;       So: 17.30 h

Všemohoucí a milosrdný Bože, dej nám sílu překonávat všechno, co se nám staví do cesty, ať ti můžeme bez vnitřních i vnějších překážek svobodně sloužit.

1. čtení:  2 Mak 7, 1-2.9-14

Přihodilo se, že zajali sedm bratrů s jejich matkou. Král je dal mrskat biči a volskými řemeny, aby je přinutil jíst zakázané vepřové maso. Jeden z nich, který se stal jejich mluvčím, řekl: „Co se nás ptáš a o čem se chceš od nás poučit? Jsme odhodláni spíše zemřít než překročit božské zákony otců.”

Hospodine, slyš modlitbu mou.

2. čtení:  2 Sol 2, 16-3, 5

Svatý Pavel píše: „Ale Pán je věrný: on vás bude sílit a chránit od zlého. Spoléháme na vás, že s pomocí Páně děláte a budete dělat, co vám nařizujeme. A Pán ať řídí vaše srdce k Boží lásce a k tomu, abyste byli trpěliví tak, jako byl Kristus.“

Evangelium: Lk 20, 27-38

A že mrtví budou vzkříšeni, to naznačil i Mojžíš ve vyprávění o hořícím keři, když nazývá Pána ‚Bohem Abrahámovým, Bohem Izákovým a Bohem Jakubovým‘. On přece není Bohem mrtvých, ale živých, neboť všichni žijí pro něho.

9. listopadu – úterý

Posvěcení lateránské baziliky

10. listopadu – středa

sv. Lva Velikého, papeže a učitele církve (+461)

11. listopadu – čtvrtek

sv. Martina, biskupa (316-397)

12. listopadu – pátek

sv. Josafata, biskupa a mučedníka (1580-1623)

13. listopadu – sobota

sv. Anežky České, panny (1211-1282)

Sbírka na charitní činnost v arcidiecézi se koná tuto neděli 7.11.2010

Socha sv. Terezičky

se nám po opravě vrátí v pátek 12. 11. 2010 v 19.00 hod.

Zároveň bude odvezena k restaurování socha sv. Anděla strážného.

Národní pouť v Římě

Zahájení Národní pouti v Římě bude v úterý 9. listopadu v bazilice Santa Maria Maggiore v 15.00 hodin, kde bude po modlitbě svatého růžence slavena mše svatá.

Příležitost poděkovat Svatému otci budou mít poutníci z České republiky 10. listopadu při pravidelné středeční generální audienci na Svatopetrském náměstí, která začíná v 10.00 hodin. Téhož dne odpoledne budou slavit biskupové Čech, Moravy a Slezska společně mši svatou v 15.00 hodin v bazilice sv. Petra.

Ve čtvrtek 11. listopadu se poutníci společně setkají v bazilice sv. Jana v Lateránu při společné mši svaté v 10.30 hodin a národní pouť bude ukončena ve 12.30 hodin modlitbou Anděl Páně a Te Deum v bazilice Svatého Kříže v Jeruzalémě, titulární bazilice kardinála Miloslava Vlka.

Otevřený kostel je výborná věc

Stojí nás to ale nemalé úsilí. Finanční i lidské.

Je to možné jen díky dobrovolníkům.  Na provoz a režii kostela nedostáváme žádné příspěvky – ani z Vatikánu, ani od města. Vše financujeme jen ze sbírek a darů.

Např. jen za vodu ze střechy platíme Veolii 29.000 Kč za rok. A pak to další .... Děkuji za pochopení. (MC)

Kostel otevřen cca 8.00-20.00 hod.