19. září  2010

37/ 2010

St : 17.30 h ;      So: 17.30 h

Bože, tys nám uložil, abychom milovali tebe a bližního, neboť v tom je smysl a naplnění všech ustanovení posvátného zákona; dej nám sílu, abychom zachovávali tvá přikázání, naplnili je láskou, a tak vešli do věčného života.

1. čtení:  Am 8, 4-7

Slyšte to vy, kteří šlapete po nuzném, utlačujete chudáky země! Říkáte: "Kdypak už bude po slavnosti novoluní, abychom mohli prodávat obilí, kdypak již bude po sobotě, abychom mohli otevřít sýpky, zmenšovat míru, zvyšovat cenu, užívat podvodných vah, chudáka kupovat za peníze, nuzáka za pár opánků? I nejhorší obilí prodáme." Při chloubě Jakubově Hospodin přísahal: "Navěky nezapomenu na žádný jejich skutek!"

Buď veleben Hospodin nyní i navěky.

2. čtení:  1 Tim 2, 1-8

Svatý Pavel píše: „Ať se konají modlitby prosebné, přímluvné i děkovné, za všechny lidi, za krále a všechny, kdo mají moc, abychom mohli vést život pokojný a klidný …“

Evangelium:  Lk 16, 1-13

Pán pochválil nepoctivého správce, že jednal prozíravě. Děti tohoto světa jsou totiž k sobě navzájem prozíravější než děti světla.

20. září – pondělí

sv. Ondřeje Kim Tae-gona, kněze, Pavla Chong ha-sanga a druhů, mučedníků (Korea +1846)

21. září – úterý

sv. Matouše, apoštola a evangelisty

23. září – čtvrtek

sv. Pia z Pietrelciny, kněze (1887-1968)

Program bohoslužeb -  každý pátek v Karlíně ve 12.00 hod.

Od 24.9.2010 včetně budou v Karlínském kostele bohoslužby též ve 12.00 hod. Večerní mše sv. zůstává.

Blahořečení Chiary Luce Badano

Je možno sledovat na Tv-Noe v sobotu 25.9.2010 od 16.00 hod.

Program pokračuje dále v 21:00  - Večer mladých s blahoslavenou Chiarou Luce Badano . V Aule Pavla VI. připravili mladí lidé z celého světa slavnostní setkání s programem věnovaným jejímu životu.

Program je možno sledovat v Karlínském Farním domě.

Kdo je Chiara Luce Badano? Byla dlouho očekávaným dítětem. Narodila se v Sasselu (Itálie) 29. října 1971 v prosté rodině a od malička byla vychovávaná ve víře. Vyrostla v krásné a nadané děvče, s nadšením se věnovala sportu. Měla mnoho přátel, pro řadu z nich byla mimořádnou kamarádkou.

Patřila mezi Gen (Nová generace) v Hnutí fokoláre, které založila Chiara Lubichová. Boha poznala jako Lásku a zvolila si ho za ideál svého života. Ze všech sil se snažila z lásky plnit v každém okamžiku jeho vůli. Prohlubovala svůj vztah s Ježíšem a v každém člověku, v každém bližním se ho snažila poznat. Dávala přednost prostým, pokorným a chudým lidem a snila o tom, že bude jednou jako lékařka pracovat pro děti v Africe.

V 17 letech ji postihl nádor kosti, nemoci čelí s důvěrou v Boží lásku. Často opakovala modlitbu: "Chceš-li to Ty, chci to i já". Lidem kolem sebe předávala klid, pokoj a radost. Chiara Lubichová ji oslovovala "Chiara Luce" (Luce = Světlo). Chiara Luce svým vrstevníkům a kamarádům napsala poselství: "Mladí jsou budoucnost. Já již nemohu běžet, a proto bych vám chtěla - jako na Olympiádě - předat pochodeň. Máte jen jeden život a stojí za to ho dobře využít."

Kostel otevřen cca 8.00-20.00 hod.