3. května 2009

18/ 2009

Kaple sv. Vojtěcha – Balkán

St: 17.30 h            So: 17.30 h

Všemohoucí, věčný Bože, tvůj Syn, Dobrý Pastýř tvého lidu, předešel nás do  tvé slávy; posiluj jeho slabé stádce, aby došlo za svým vítězným Pastýřem do nebeské radosti.

1. čtení: Sk 4, 8-12

Ve jménu Ježíše Krista Nazaretského, kterého jste vy ukřižovali, ale kterého Bůh vzkřísil z mrtvých: skrze něho stojí tento člověk před vámi zdravý.

Oslavujte Hospodina, neboť je dobrý.

2. čtení: 1 Jan 3, 1-2

Milovaní, už teď jsme Boží děti. Ale čím budeme, není ještě zřejmé. Víme však, že až on se ukáže, budeme mu podobní, a proto ho budeme vidět tak, jak je.

Evangelium: Jan 10, 11-18

Proto mě Otec miluje, že dávám svůj život, a zase ho přijmu nazpátek. Nikdo mi ho nemůže vzít, ale já ho dávám sám od sebe. Mám moc život dát a mám moc ho zase přijmout. Takový příkaz jsem dostal od svého Otce."

6. května – středa

sv. Jana, Sarkandra, kněze a mučedníka (1576-1620)

8. května – pátek

Panny Marie, Prostřednice všech milostí

Sbírka na zajištění  návštěvy papeže Benedikta XVI. v ČR

se konala minulou neděli.

Vybrali jsme: Karlín 2.500,-;  Na Balkáně 1.500,-

Arcidiecézní pouť za kněžská a řeholní povolání

se koná v sobotu 9. května 2009 v bazilice na Svaté Hoře u Příbrami.
K účasti na této pouti zve kardinál Miloslav Vlk spolu s ostatními biskupy a ordináři všechny duchovní i věřící laiky.

Máme objednán autobus. Odjezd Na Balkáně v 8.45 hod; z Karlína v 9.00 hod. Přihlášky v sakristii.

Byl spuštěn web papežské návštěvy - www.navstevapapeze.cz

Ve středu 22. dubna 2009 ve 14:00 hodin proběhla v prostorách exercičního domu v kapucínském klášteře krátká tisková konference, jejímž cílem bylo spustit a představit novinářům nové webové stránky o přípravách na plánovanou papežskou návštěvu.

Oficiální web, provozovaný Českou biskupskou konferencí ve spolupráci s přípravným týmem návštěvy, běží na adrese www.navstevapapeze.cz a klade si za cíl informovat veřejnost o této významné události i nabídnout praktické informace k účasti na setkáních se Svatým otcem.

Webové stránky se proto nyní zaměřují především na duchovní přípravu, kterou zahájili biskupové Čech, Moravy a Slezska v neděli 19. dubna 2009, a také na informace o předpokládaných místech, kde by se Svatý otec mohl zastavit: počítá se s programem v Praze, Brně a Staré Boleslavi. Web dále představuje papeže Benedikta XVI. Zájemci se také mohou přihlásit k odběru novinek, které jim budou zasílány na jejich e-mailovou adresu. Samozřejmostí jsou otázky a odpovědi a nezbytné kontakty.