29. března 2009

13/ 2009

Kaple sv. Vojtěcha – Balkán

St: 17.30 h            So: 17.30 h

Bože, tvůj Syn nás tak miloval, že se z lásky vydal na smrt za spásu světa; dej nám svou milost, abychom i my milovali své bratry a zůstávali v tvé lásce.

1. čtení: Jer 31, 31-34

Vložím svůj zákon do jejich nitra, napíšu jim ho do srdce, budu jim Bohem a oni budou mým lidem!

Stvoř mi čisté srdce, Bože.

2. čtení: Žid 5, 7-9

Svatý Pavel píše: „Ačkoli to byl Syn, naučil se svým utrpením poslušnosti. Když tak (Kristus) dokonal své dílo, stal se příčinou věčné spásy pro ty, kteří ho poslouchají.”

Evangelium: Jan 12, 20-33

Ježíš řekl: „Nyní je moje duše rozechvěna. Co mám říci? Otče, vysvoboď mě od té hodiny? Ale právě kvůli té hodině jsem přišel. Otče oslav své jméno!” Tu se ozval hlas z nebe: "Oslavil jsem a ještě oslavím.“

5. dubna - Neděle

Květná neděle

Sbírka na charitní činnost v arcidiecézi – neděle 22. března 2009.

Vybralo se: Karlín 3500 Kč, Na Balkáně 1170 Kč.

Pobožnost křížové cesty v postní době

v Karlíně - pátek v 18.00 hod; Na Balkáně  - neděle v 16.00 hod.

P. Karel Pilík - 2. výročí nebeských narozenin

oslavíme při mši sv. ve středu 1. dubna 2009 v 12.00 hod. a v 18.30 hod. v karlínském kostele.

Mše k 4. výročí nebeských narozenin Pavla II.

Dne 2. dubna v 18 hod. ve Vatikánské bazilice bude Svatý otec Benedikt XVI. předsedat liturgické slavnosti u příležitosti 4. výročí smrti Božího služebníka Jana Pavla II.

Jak uvádí oznámení papežského ceremoniáře, mons. Guida Mariniho, na liturgii jsou zváni zejména mladí lidé římské diecéze, jako na součást přípravy na Světový den mládeže.

Sběr šatstva – Oáza Karlín

přízemí Farního domu v Karlíně, Křižíkova 57.

-          pondělí 9 – 13 hod.;         čtvrtek 13 – 17 hod.

Prosíme o příspěvek na režii Farního domu.

Biskupové Kamerunu děkují papeži

Yaoundé. Biskupové Kamerunu vydali tiskové prohlášení, ve kterém si stěžují na „špatný příklad podávání informací západních médiích, která se snažila zastřít opravdový význam papežovy cesty do Afriky omíláním polemik kolem užívání prezervativů“. Západní média – píší Kamerunští biskupové – „přehlížela podstatné aspekty papežova poselství o chudobě, smíření, spravedlnosti a pokoji“ a zbytečnými polemikami tak „zcela zamlčela životní drama mnoha Afričanů, umírajících hladem, nemocemi a v bratrovražedných válkách a zároveň přešla mlčením také mimořádné a často ojedinělé nasazení církve v Africe v boji proti AIDS.

Avšak zatímco západní média význam papežovy cesty nepochopila, velmi dobře byl pochopen obyvateli Kamerunu, kteří papeže přijali s nadšením a radostí“. Věřící v Africe vědí, že Svatý otec „klade do středu pozornosti člověka a hlásá Krista“.                 (www.radiovaticana.cz)