1. listopadu 2009

Slavnost Všech svatých

43/ 2009

St : 17.30 h;      So: 17.30 h

Všemohoucí, věčný Bože, tvojí svatí jsou pro nás příkladem a pomáhají nám na cestě k tobě; při dnešní slavnosti si je všechny společně připomínáme a ve společenství s nimi tě prosíme: vyslyš nás a pro jejich zásluhy nám dávej všechno, co potřebujeme k jejich následování.

1. čtení:  Zj 7, 2-4.9-14

Hle veliký zástup, který by nikdo nespočítal, ze všech národů, kmenů, plemen a jazyků; stáli před trůnem a před Beránkem, oděni bílým rouchem, s palmami v rukou ...

Radujte se, spravedliví, v Hospodinu.

2. čtení:  1 Jan 3, 1-3

Víme však, že až se Bůh ukáže, budeme mu podobní, a proto Ho budeme vidět tak, jak je.

Evangelium:  Mt 5, 1-12a

Blahoslavení chudí v duchu; blahoslavení plačící; blahoslavení tiší, blahoslavení, kdo lační a žízní po spravedlnosti; blahoslavení milosrdní; blahoslavení čistého srdce; blahoslavení tvůrci pokoje; blahoslavení, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost.

2. listopadu – pondělí

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

3. listopadu – úterý

sv. Martina de Porres, řeholníka (1579-1639)

Výročí posvěcení Farního domu v Karlíně (2001)

4. listopadu – středa

sv. Karla Boromejského, biskupa (1538-1584)

6. listopadu  - pátek

1. pátek v měsíci

V pondělí 2. listopadu  na Vzpomínku na všechny věrné zemřelé budou bohoslužby v kostele následovně:
V Karlíně:                                9.00 hod.         18.30 hod.

Na Balkáně                             17.30 hod.

Sbírka na misie:  vybrali jsme v Karlíně 4.400,- a Na Balkáně 1.600,-.

Sbírka na charitu       se koná  tuto neděli 1. listopadu

Poutní slavnost sv. Karla Boromejského

oslavíme v kapli jemu zasvěcené, ve Vítově ulici č. 12.

v úterý 3. listopadu v 18.30 hod.

Po mši sv. bude menší občerstvení v klášteře sester salesiánek.

Odpustky pro duše v očistci

1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den je možno při návštěvě kteréhokoliv kostela získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě tří obvyklých podmínek {sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce} je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a vyznání víry.

Od 1. do 8. listopadu je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek denně plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé. V ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.

Requiem za Jana Palacha (česká premiéra)

pořádá velvyslanectví ČR v Lucemburku aj. v neděli 1. listopadu v 19.45 hod. v kostele sv. Cyrila a Metoděje. Viz plakát v předsíni kostela.