13. září 2009

37/ 2009

Kaple sv. Vojtěcha – Balkán

St : 17.30 h;      So: 17.30 h

Bože, tys všechno stvořil a všechno řídíš; ujmi se nás, ať poznáme tvou moc a dobrotu, a dej nám sílu, abychom ti mohli sloužit nerozděleným srdcem.

1. čtení: Iz 50, 5-9a

Pán, Hospodin, mi otevřel ucho a já s nezdráhal, necouvl nazpět.

Blízký je Hospodin všem, kdo ho vzývají.

2. čtení: Jak 2, 14-18

Svatý Jakub píše: „Co to pomůže, moji bratři, říká-li někdo, že má víru, ale nemá skutky? Může ho taková víra spasit? Když bratr nebo sestra nebudou mít do čeho se obléci a budou mít nedostatek denní obživy, a někdo z vás jim řekne: „Tak s Pánem Bohem! Zahřejte se a najezte se.“ - ale nedáte jim, co potřebují pro své tělo, co je jim to platné?

Evangelium: Mk 8, 27-35

Ježíš vyšel se svými učedníky do vesnic u Césareje Filipovy. Cestou se ptal svých učedníků: „Za koho mě lidé pokládají?“ Řekli mu: „Za Jana Křtitele, … jiní za jednoho z proroků.“ Zeptal se jich: „A za koho mě pokládáte vy?“

14. září – pondělí

Povýšení svatého kříže

15. září – úterý

Panny Marie Bolestné

mše. sv. v Karlíně – Vítkova 22

16. září – středa

sv. Ludmily, mučednice (860- 921)

19. září – sobota

sv. Januária, biskupa a mučedníka (4.stol)

Výročí posvěcení kostela sv. Vojtěcha na Balkáně (70)

budeme slavit v neděli 20. září při mši sv. v 10.30 hod.

Zlatá Praha – neděle 20.9.2009 v 16.00 hod

v zasedacím sále úřadu MČ Praha 5 (naproti vchodu do kostela sv. Václava). Téma: Benedikt XVI. v České republice.

Benedikt XVI. přiveze dar Pražskému Jezulátku

První kroky Benedikta XVI. v České republice povedou k Pražskému Jezulátku v chrámu Panny Marie Vítězné. Podobně jako mnozí před ním i on předá Pražskému Jezulátku svůj dar. Je starobylým zvykem darovat Jezulátku šaty. Darem Benedikta XVI. ale bude korunka. Přibude ke dvěma předchozím z roku 1767 a z počátku 19. století.

Převor karmelitánů u Pražského Jezulátka P. Petr Šleich k tomu říká: "Korunovace papežskou korunkou je nejvyšším liturgickým projevem úcty, jaký lze Jezulátku prokázat".

K nastávající návštěvě Benedikta XVI. v ČR

„Zanedlouho se papež znovu vydá na cestu, bude to krátká, ale intenzivní návštěva České republiky, ve dnech 26. až 28. září. Papež zavítá do srdce Evropy, do země se starobylou a velkou kulturní tradicí, ke které křesťanství podstatně přispělo, do země, která si v těchto dnech připomene dvacet let od pádu komunistického režimu a mírového znovuzrození demokracie, do země, kde je sekularizace tak rozšířená, že náboženskou praxi vykonává jen menšina. Poselství, která Svatý otec může adresovat věřícím a všem lidem dobré vůle v takové zemi, jsou mnohá a silná. Jistě mezi nimi bude povzbuzení pro živou a odvážnou církev v jejím vydávání svědectví, aby uměla šířit naději a solidární milosrdnou lásku ve svém okolí, zejména v mladých generacích. Bude tu pozvání k srdečnému ekumenismu, který dá důvěryhodnost a hloubku přínosu věřících k vytváření budoucnosti v sekularizované společnosti.          P. Lombardi, tiskový mluvčí Benedikta XVI.