KŘEST A BIŘMOVÁNÍ DOSPĚLÝCH

Na počátku křesťanského života není určité etické rozhodnutí nebo nějaká velká idea, nýbrž setkání s událostí, s Osobou, která otevírá před životem nový obzor a dává mu rozhodující zaměření                                                                                                   (Benedikt XVI.)

Pro ty, kteří toto setkání prožili a chtějí ho prohloubit, existuje možnost navštěvovat přípravný kurz na křest a biřmování.

Pro křest je nutná minimálně roční příprava od okamžiku vstupu do katechumenátu, který se obvykle koná koncem listopadu.

Křest dospělých se až na odůvodněné výjimky koná o velikonoční noci, která je nejdůležitější nocí v našem životě víry.

Před zahájením kurzu je třeba kontaktovat P. Marca Basileho.

Příprava na křest

Kurz přípravy na křest se koná každý týden v úterý v 18 hodin ve farním domě.

Kurz začíná v říjnu a končí v červnu.

Nedílnou součástí kurzu je nedělní účast na mši svaté.

Kurzy mohou navštěvovat i ti, kteří se pro přijetí křtu ještě nerozhodli.

V průběhu kurzu je plánována celodenní postní obnova.

Příprava na biřmování

Na biřmování je nutná roční příprava, která začíná v říjnu.

Kurz bude probíhat každé úterý ve farním domě v 18 hodin s P. Stefanem Pasquerem.

Je nutná nedělní účast na mši svaté a účast na rekolekcích k přípravě na svátost.