NEDĚLNÍ STRÁNKA 33

St, Pá: 12:00 h

Kaple sv. Karla Boromejského:                      –

Promluva papeže před modlitbou Anděl Páně, 11. 08. 2024

Evangelium dnešní liturgie (Jan 6,41-51) nám vypráví o reakci Židů na Ježíšův výrok, který zní: „Sestoupil jsem z nebe“. Jsou pohoršeni. Reptají mezi sebou: „Copak to není Ježíš, syn Josefův? Známe přece jeho otce i matku. Jak tedy může tvrdit: ‚Sestoupil jsem z nebe‘?“. A takto reptají. Jsou přesvědčeni, že Ježíš nemůže přijít z nebe, protože je synem tesaře a protože jeho matka a příbuzní jsou obyčejní, známí, normální lidé, jako mnoho jiných. Ve své víře jsou zablokováni předsudky o Ježíšově skromném původu a také proto, že se domnívají, že se od něj nemají co učit. Předsudky a domýšlivost, jak moc nám škodí! Brání upřímnému dialogu, sblížení mezi bratry. Tito lidé mají svá rigidní schémata a v jejich srdcích není místo pro to, co do nich nezapadá, pro to, co nemohou katalogizovat a založit do zaprášených polic svých jistot.

A přece takto smýšlejí a jsou to lidé, kteří dodržují zákon, dávají almužnu, zachovávají půsty a časy modliteb. Vždyť Kristus už udělal několik zázraků. Proč jim to nepomůže rozpoznat v něm Mesiáše? Protože vykonávají své náboženské úkony ani ne tak proto, aby naslouchali Bohu, ale aby v nich našli potvrzení toho, co si myslí. Jsou uzavření vůči Božímu slovu a hledají potvrzení svých vlastních myšlenek. A tak nejsou schopni uvěřit. Uzavřené srdce: jak moc škodí!

Někdy se totéž může stát i nám, v našem životě a v naší modlitbě: může se nám stát, že místo toho, abychom skutečně naslouchali tomu, co nám Hospodin chce říci, hledáme u něho a u druhých jen potvrzení toho, co si myslíme, potvrzení svého přesvědčení. Víra a modlitba, pokud jsou pravdivé, otevírají mysl a srdce, neuzavírají je.

25. 8. Kafé po mši

Drobné občerstvení vítáno, káva a čaj jsou zajištěny.

Pořad bohoslužeb (od 16. 9. 2024):

Neděle     9:30      18:30

Pondělí       –

Úterý        8:00

Středa     12:00

Čtvrtek    18:00 (eucharistická adorace po mši)

Pátek       12:00 (první pátek v měsíci po mši sv. krátká eucharistická adorace)

(v postní době se po mši sv. koná v kostele křížová cesta)

Sobota     9:30 (pouze první sobotu v měsíci, po mši sv. krátká eucharistická adorace)

Náboženství pro děti od konce záři na faře každý čtvrtek odpoledne

Termíny sobotních akcí pro děti v roce 2024

14. 9. Zahájení roku farností s dětmi

19. 10., 16. 11., 14. 12. Program akcí budeme ještě specifikovat.

Pouť po stopách pátera Toufara

Hnutí Comunione e Liberazione vás zve na třídenní pouť po stopách pátera Toufara při slavnosti Povýšení sv. Kříže.

Termín pouti: pátek 20. – neděle 22. září 2024

Termín přihlášení: 20. srpna 2024
Další informace zde: https://cz.clonline.org

Národní pouť do Říma k jubilejnímu roku 2025

Česká biskupská konference rozhodla o uspořádání národní poutě českých a moravských diecézí. Národní pouť se uskuteční ve dnech 28. – 30. března 2025 v Římě s účastí na společném přijetí darů Milostivého Léta Páně-Svatého roku.

Kdo má zájem, ať kontaktuje P. Marca Basileho.

Týdeník farnosti sv. Cyrila a Metoděje v Praze 8 – Karlíně
Email farnost@farnost-karlin.cz