NEDĚLNÍ STRÁNKA 32

St, Pá: 12:00 h

Kaple sv. Karla Boromejského:                     –

Naléhavý úmysl Celosvětové sítě modlitby na měsíc srpen 2024

Modleme se, abychom nalézali v četbě literatury zdroj formace mysli i srdce

Papež František ve svém Listu o úloze literatury ve formaci nám uprostřed prázdnin připomněl svoji vlastní zkušenost, kdy objevil literaturu jako jedinečný zdroj poznání lidského srdce. Často se o prázdninách stává nalezení dobré knihy ke čtení oázou, která nás vzdaluje od jiných možností, jež nám neprospívají. Když se nám ani v modlitbě nepodaří najít klid duše, dobrá kniha nám alespoň pomůže přečkat bouři, dokud se nám nepodaří získat trochu více klidu.

Podle papeže Františka „literatura vyvěrá ze samotného tajemství osoby“. Již svatý Pavel pochopil, že „literatura odkrývá propasti, které jsou v nitru člověka, zatímco zjevení a pak teologie se jich ujímají, aby ukázaly, jak je Kristus přichází překročit a osvětlit“. Každý křesťan může najít v literatuře „bránu“, jíž vstupuje do plodného dialogu s kulturou své doby. Ve skutečnosti jen v tajemství Slova, které se stalo tělem, nachází tajemství člověka pravé světlo.

V četbě knihy noříme se do živého textu, který máme před sebou. Papeže uváděly do umění číst s užitkem knihy například myšlenky argentinského spisovatele Borgese. Svým studentům vysvětloval, že možná budou z toho, co čtou, zpočátku rozumět jen málo, ale že v každém případě uslyší „něčí hlas“. „Zde je definice literatury, která se mi velmi líbí: naslouchat něčímu hlasu.“

Připojme se k papeži Františkovi, který ve svém Listu vede na cestu, která nás činí citlivými na tajemství druhých. Prosme za spisovatele i za čtenáře, aby nás literatura spojovala v jednom podstatném: učit se dotýkat srdcí druhých.

15. 8. Nanebevzetí Panny Marie – mše svatá v 18:00

25. 8. Kafé po mši

Drobné občerstvení vítáno, káva a čaj jsou zajištěny.

Pořad bohoslužeb (návrh, od 16. 9. 2024):

Neděle      9:30      18:30

Pondělí        –

Úterý         8:00

Středa      12:00

Čtvrtek     18:00 (eucharistická adorace po mši)

Pátek       12:00 (první pátek v měsíci po mši sv. krátká eucharistická adorace)

(v postní době se po mši sv. koná v kostele křížová cesta)

Sobota      9:30 (pouze první sobotu v měsíci, po mši sv. krátká eucharistická adorace)

Náboženství pro děti od konce záři na faře každý čtvrtek odpoledne

Termíny sobotních akcí pro děti v roce 2024

14. 9. Zahájení roku farností s dětmi

19. 10., 16. 11., 14. 12. Program akcí budeme ještě specifikovat.

Pouť po stopách pátera Toufara

Hnutí Comunione e Liberazione vás zve na třídenní pouť po stopách pátera Toufara při slavnosti Povýšení sv. Kříže.

Termín pouti: pátek 20. – neděle 22. září 2024

Termín přihlášení: 20. srpna 2024
Další informace zde: https://cz.clonline.org

Národní pouť do Říma k jubilejnímu roku 2025

Česká biskupská konference rozhodla o uspořádání národní poutě českých a moravských diecézí. Národní pouť se uskuteční ve dnech 28. – 30. března 2025 v Římě s účastí na společném přijetí darů Milostivého Léta Páně-Svatého roku.

Kdo má zájem, ať kontaktuje P. Marca Basileho.

Týdeník farnosti sv. Cyrila a Metoděje v Praze 8 – Karlíně
Email farnost@farnost-karlin.cz