NEDĚLNÍ STRÁNKA 30

St, Pá: 12:00 h

Kaple sv. Karla Boromejského:                      –

Z papežovy promluvy před modlitbou Anděl Páně 21. 7. 2024

Ježíš je znepokojen únavou učedníků. Možná vystihuje nebezpečí, které se může týkat i našeho života, kdy role a úkoly, které nám byly svěřeny, z nás dělají oběti aktivismu, a to je špatné: jde o přílišné zaujetí věcmi, které je třeba udělat, přílišné zaměření na výsledky. Pak se stává, že jsme neklidní a ztrácíme ze zřetele to, co je podstatné, a riskujeme, že vyčerpáme své síly a upadneme do únavy.

To je důležité varování pro náš život, pro naši společnost, která je často zajatcem spěchu: mějte se na pozoru před diktaturou výkonu! A to se může stát z nutnosti i v rodinách, kdy například otec, aby si vydělal na chleba, často odjíždí brzy ráno, když děti ještě spí, a vrací se pozdě večer, když už jsou v posteli. A to je sociální nespravedlnost. V rodinách by otec a matka měli mít čas na sdílení se svými dětmi, na pěstování této rodinné lásky. Přemýšlejme, co můžeme udělat, abychom pomohli lidem, kteří jsou nuceni takto žít.

Ježíšem navrhovaný odpočinek zároveň není útěkem ze světa, ústupem do osobní pohody, naopak, tváří v tvář ztraceným lidem cítí soucit. Tyto dvě skutečnosti – odpočinek a soucit – spolu souvisejí: jen když se naučíme odpočívat, můžeme mít soucit. Ve skutečnosti je soucitný pohled, který umí pochopit potřeby druhého, možný jen tehdy, když naše srdce není pohlceno úzkostí z konání, když se umíme zastavit a v tichu adorace přijmout Boží milost.

A tak se, drazí bratři a sestry, můžeme sami sebe ptát: Umím se během dne zastavit? Umím si udělat chvilku pro sebe a pro Boha?

28. 7. Světový den prarodičů a seniorů

U příležitosti 4. Světového dne prarodičů a seniorů, který papež již ustanovil na čtvrtou červencovou neděli a letos se bude konat na téma „Ve stáří mě neopouštěj“, uděluje církev plnomocné odpustky za obvyklých podmínek (svátost smíření, svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce) prarodičům, seniorům a všem věřícím, kteří se v opravdovém duchu pokání a lásky zúčastní dnes bohoslužby. Plnomocné odpustky lze získat též pro duše v očistci.

4. 8. Kafé po mši

Zveme všechny po ranní mši svaté na faře. Drobné občerstvení vítáno, káva a čaj jsou zajištěny.

Pořad bohoslužeb (návrh, od 16. 9. 2024):

Neděle     9:30      18:30

Pondělí       –

Úterý        8:00

Středa     12:00

Čtvrtek    18:00 (eucharistická adorace po mši)

Pátek       12:00 (první pátek v měsíci po mši sv. krátká eucharistická adorace)

(v postní době se po mši sv. koná v kostele křížová cesta)

Sobota     9:30 (pouze první sobotu v měsíci, po mši sv. krátká eucharistická adorace)

Náboženství pro děti od konce záři na faře každý čtvrtek odpoledne

Termíny sobotních akcí pro děti v roce 2024

14. 9. Zahájení roku farností s dětmi

19. 10., 16. 11., 14. 12. Program akcí budeme ještě specifikovat.

Pouť po stopách pátera Toufara

Hnutí Comunione e Liberazione vás zve na třídenní pouť po stopách pátera Toufara při slavnosti Povýšení sv. Kříže.

Termín pouti: pátek 20. – neděle 22. září 2024

Trasa pouti: Želiv – Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti