NEDĚLNÍ STRÁNKA 24

St, Pá: 12.00 h

Kaple sv. Karla Boromejského:      Čt: 18.30 h

Promluva papeže Františka před Anděl Páně, 9. 6. 2024

Evangelium dnešní liturgie nám sděluje, že Ježíš se po zahájení svého veřejného působení setkal s dvojí reakcí: s reakcí svých příbuzných, kteří se obávali, že se trochu zbláznil, a s reakcí náboženských autorit, které ho obvinily, že jedná pod vlivem zlého ducha. Ježíš však ve skutečnosti kázal a uzdravoval nemocné mocí Ducha svatého. A byl to právě Duch, který ho učinil božsky svobodným, to znamená schopným milovat a sloužit bez míry a podmínek. Zastavme se na chvíli a zamysleme se nad touto Ježíšovou svobodou.

Ježíš byl svobodný vůči bohatství: proto opustil bezpečí své vesnice Nazareta a přijal život v chudobě a nejistotě, svobodně se staral o nemocné a o každého, kdo k němu přišel pro pomoc, aniž by za to, kdy cokoli žádal. V tom spočívá bezplatnost Ježíšovy služby.

Byl svobodný i vzhledem k moci: ačkoli totiž vyzýval mnohé, aby ho následovali, nikdy k tomu nikoho nenutil, ani nehledal podporu mocných, ale vždy se stavěl na stranu těch nejmenších a učil své učedníky, aby dělali totéž, co dělal on.

A konečně, Ježíš byl oproštěn od honby za slávou a od uznání, a proto se nikdy nevzdal hlásání pravdy, a to i za cenu, že nebude pochopen, že se stane nepopulárním, dokonce až do smrti na kříži, nenechal se ničím a nikým zastrašit, koupit ani zkorumpovat.

Ježíš byl svobodný člověk. Svobodný vůči bohatství, svobodný vůči moci, svobodný vůči touze po slávě. A to je důležité i pro nás. Pokud se totiž necháme podmínit honbou za požitky, mocí, penězi nebo uznáním, stáváme se otroky těchto věcí. Pokud naopak dovolíme svobodné Boží lásce, aby naplnila a rozšířila naše srdce, pak rosteme ve svobodě a šíříme její dobrou vůni i kolem sebe.

Pak se můžeme sami sebe ptát: Jsem svobodný člověk? Nebo se nechávám věznit mýty o penězích, moci a úspěchu a obětuji jim klid a mír svůj i druhých? Šířím svěží vzduch svobody, upřímnosti a spontánnosti v prostředí, ve kterém žiji a pracuji?

21. 6. Schůzka na faře

V 19.00 h bude schůzka na zhodnocení noci kostelů a příprava Cyrilometodějské pouti.

23. 6. Svatopetrská sbírka na bohoslovce.

Peníze jsou použity na příspěvek Arcibiskupského semináře a koleji Nepomucenum v Římě.

23. 6. Kafé po mši

Zveme všechny po ranní mši svaté na faře. Drobné občerstvení vítáno, káva a čaj jsou zajištěny.

29. 6. „Malý“ úklid kostela od 15 h

Kontakt: Pavla Mourková mob.: 604 783 364

5. 7. Poutní slavnost sv. Cyrila a Metoděje

Mše sv. v 09.30 h a v 18.30 h. Ranní mši bude celebrovat Mons. Karel Herbst.

Termíny sobotních akcí pro dětí v roce 2024

14. 9. Zahájení roku farností s dětmi

19. 10., 16. 11., 14. 12.

Program akcí budeme ještě specifikovat.

Pouť po stopách pátera Toufara

Hnutí Comunione e Liberazione vás zve na třídenní pouť po stopách pátera Toufara při slavnosti Povýšení sv. Kříže.

Termín pouti: pátek 20. – neděle 22. září 2024

Trasa pouti: Želiv – Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti