NEDĚLNÍ STRÁNKA 43

z farnosti sv. Cyrila a Metoděje

27. října 2024            30. Neděle v mezidobí               43/2024

Důležité mše během týdnu

Pá 12:00 Všech svatých – slavnost                  

So 9:30 vzpomínka na všechny věrné zemřelé

27. 10. 1. výročí úmrtí P. Cútha

          Dneska v 16:00 na hřbitově Vinoř, poté v centru Mariapoli bude mše sv., hlavní celebrant bude nuncius Jude Thadeus Okolo.

28. 10. nebude mše svatá u sester

          V pondělí 28. 10. 2024 výjimečně nebude večerní mše sv. v kapli sv. Karla Boromejského u sester salesiánek z důvodu prázdnin.

29. 10. Úterní škola křesťanství

          V 18 hodin ve farním domě. Téma čtvrtého setkání: Abraham.

2. 11. Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

          V období od 2. do 8. 11. mohou věřící pro duše v očistci získat plnomocné odpustky – tedy prominutí časných trestů za odpuštěné hříchy a uzdravení jejich následků.          Podmínky pro jejich získání:

1. svátost smíření (v rozmezí „několika dnů“)

2. svaté přijímání (nejlépe v ten den)

3. modlitba na úmysl Svatého Otce

4. nemít zalíbení ani v lehkém hříchu

5. 1.11. odpoledne a 2.11. po celý den: v kostele se pomodlit modlitbu Páně a Vyznání víry. Anebo od 1. do 8.11. na hřbitově se pomodlit za zemřelé (třeba jen v duchu).

3. 11. Sbírka na charitní činnost v arcidiecézi

3. 11. Kafé po ranní mši svaté

4. 11. Mše svatá

          V kapli sv. Karla Boromejského bude poutní mše v 18:30. Sestry všechny srdečně zvou.

Sbírka na misie

          Minulou neděli se při sbírce vybralo při obou bohoslužbách
14 911 Kč. Všem dárcům moc děkujeme! Sbírku jsme odeslali.

Termíny sobotních akcí pro děti v roce 2024

          16. 11., 14. 12. Program akcí budeme ještě specifikovat.

Srdce, které mění svět – Andrea Tornielli, Vatikán

          Čtvrtá encyklika papeže Františka nám pomáhá pochopit, jak nás Kristus miluje. Papež František ve své nové encyklice píše, že „způsob, jakým nás Kristus miluje, nechtěl on sám příliš vysvětlovat. Ukázal to ve svých činech. Pozorováním jeho jednání můžeme objevit, jak se ke každému z nás vztahuje…“. My, děti řeckého racionalismu, postkřesťanského idealismu, materialismu a dnes v tekuté kultuře individualismu máme problém plně pochopit, že křesťanství není redukovatelné na teorii, filozofii, soubor morálních norem, nebo dokonce sled sentimentalistických emocí. Je to naopak setkání s živou osobou.

          Pochopení způsobu, jakým nás miluje, tj. jakým nás přitahuje a volá, a navázání vztahu s ním proto nelze redukovat na rozumové úvahy, na kulturní identitu, kterou bychom se měli ohánět, nebo na příručku pravidel, kterou bychom měli v případě potřeby konzultovat. Pochopení toho, jak nás Ježíš miluje, se týká srdce: je to příběh zahrnující skutky, pohledy a slova. Je to příběh přátelství, záležitost srdce. „Já jsem mé srdce,“ píše Petrův nástupce, „protože to je to, co mě odlišuje, konfiguruje mě v mé duchovní identitě a uvádí mě do společenství s ostatními lidmi“. Jak nás Ježíš miluje, můžeme pochopit, navrhuje František, „když ho budeme pozorovat, jak jedná“, tedy když budeme meditovat nad evangelijními scénami a necháme se ohromovat evangelijními událostmi, které se kolem nás stále dějí, možná tam, kde to nejméně čekáme.

          Když ho pozorujeme, jak jedná, vidíme, že Ježíš „věnuje veškerou svou pozornost lidem, jejich starostem, jejich utrpení“. Setkat se s křesťanskou vírou znamená setkat se s Kristovým srdcem, s tím srdcem, které nedokáže zůstat lhostejné, které nás zahrnuje svým nekonečným milosrdenstvím a zve nás, abychom ho napodobovali.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.