NEDĚLNÍ STRÁNKA 40

6. října 2024              27. Neděle v mezidobí               40/2024

7. 10. Den modliteb a půstu za mír ve světě

Papež vyhlásil na 7. 10. Den modliteb a půstu za mír. „Je toho zapotřebí,“ vysvětlil, „zatímco válečné požáry pustoší lidi a národy“. Proto v 19 h se rozezní zvony po celé ČR na památku obětí a rukojmími, kteří byli zavražděni a uneseni hnutím Hamás 7. října 2023.

8. 10. Příprava na křest

Téma třetího setkání: Genesis 3. Kurz je otevřeny všem a začíná na faře v 18.00 h.

9. 10. Mše svatá v 12.00 h s arcibiskupem

Arcibiskup Graubner bude sloužit mši svatou v našem kostele u příležitosti 30. výročí vzniku křesťanské pedagogicko-psychologické poradny. Jste všichni zváni.

10. 10. Angažovanost do života farnosti

Pro ty, kteří mají zájem aktivně se zapojit do života farnosti, budeme mít setkání v 19:00 h ve farním sálu.

13. 10. Sčítání návštěvníků bohoslužeb

13. 10. Kafé po ranní mši svaté

20. 10. Výročí posvěcení kostela v Karlíně

27. 10. Vzpomínkové setkání k výročí smrti otce Mirka Cútha

Začíná v 16:00 h na hřbitově ve Vinoři, následuje mše svatá a drobné občerstvení.

Ostatky bl. Carla Acutise v Karlíně

Od 14. 10. do 20. 10. budou ostatky bl. Carla Acutise v našem kostele k uctívání a modlitbě. Každý den bude výstava ostatků od 8 do 9, od 12 do 13, od 18 do 19 h. Když není mše svatá podle programu bohoslužeb, ráno a v poledne se budeme modlit růženec, večer bude eucharistická adorace. Můžeme se připravit novenou (tady je odkaz).

15. 10. Přednáška o životě Carla Acutise

Zveme vás na přednášku o životě Carla Acutise, která se bude konat v kostele v 18:00 h místo eucharistické adorace.

Termíny sobotních akcí pro děti v roce 2024

16. 11., 14. 12. Program akcí budeme ještě specifikovat.

Sbírka na pomoc lidem zasaženým povodněmi

Minulou neděli se při sbírce na misie vybralo při obou bohoslužbách 20 033 Kč. Všem dárcům moc děkujeme! Sbírku jsme odeslali.

Nabídka práce v MŠ KOMÍNEK

Hledáme asistentku pedagoga a učitelku MŠ. Zájemci se mohou ozvat paní ředitelce na reditelka@mskominek.cz, tel. 728 569 742.

2. 10. Papežova promluva na začátku synody

Duch svatý nás vždy doprovází. Je útěchou ve smutku a pláči, zvláště když – právě kvůli lásce, kterou živíme k lidstvu – tváří v tvář věcem, které se nedaří, nespravedlnostem, které panují, tvrdohlavosti, s níž se bráníme odpovědět dobrem tváří v tvář zlu, námaze odpustit, nedostatku odvahy při hledání pokoje, jsme zachváceni zoufalstvím, zdá se nám, že už se nedá nic dělat, a propadáme beznaději. Tak jako je naděje nejskromnější, ale nejsilnější ctností, je zoufalství tím nejhorším, nejsilnějším.

Duch svatý stírá slzy a utěšuje, protože předává Boží naději. Bůh se neunaví, protože jeho láska se neunaví.

Duch svatý proniká do té naší části, která se často tolik podobá soudním síním, kde obžalované stavíme před tribunu a vynášíme své soudy, většinou odsuzující. Duch svatý rozněcuje oheň, oheň takové radosti a lásky, že kdyby to bylo možné, nechal by v našich srdcích všechny, dobré i zlé, bez rozdílu. To proto, že Bůh přijímá každého, vždy, nezapomínejme: každého, všechny a vždy, a každému nabízí nové možnosti života, a to až do poslední chvíle. Proto musíme odpouštět všem a vždy, s vědomím, že dispozice k odpuštění vychází ze zkušenosti, že nám bylo odpuštěno. Jen jediný člověk nemůže odpustit: ten, komu nebylo odpuštěno.

Týdeník farnosti sv. Cyrila a Metoděje v Praze 8 – Karlíně
Email farnost@farnost-karlin.cz