NEDĚLNÍ STRÁNKA  31

Kostel sv. Cyrila a Metoděje:               Ne: 09:30 h, 18:30 h

St, Pá: 12:00 h

Kaple sv. Karla Boromejského:                     –

Pozdrav papeže účastníkům 13. mezinárodní ministrantské pouti, 30. července 2024

Drazí chlapci a děvčata, zaujalo mě téma vaší pouti: „S tebou“. Je to výraz, který vystihuje tajemství našeho života, tajemství lásky.

Vaše zkušenost služby při liturgii mě přivádí na myšlenku, že prvním subjektem, protagonistou tohoto „s tebou“ je Bůh. Ježíš řekl: „Kde jsou dva nebo tři shromážděni v mém jménu, tam jsem já uprostřed nich“. A to se nejlépe uskutečňuje ve mši, v eucharistii: tam se ono „s tebou“ stává skutečnou přítomností a konkrétní přítomností Boha v Těle a Krvi Kristově.

Kněz každodenně vidí, jak se toto tajemství uskutečňuje v jeho rukou, a vidíte to i vy, když sloužíte u oltáře. A když přijímáme svaté přijímání, můžeme zakusit, že Ježíš je „s námi“ duchovně i fyzicky. Říká ti: „Já jsem s tebou“. A i ty můžeš při přijímání říci Pánu Ježíši: „Jsem s tebou“, ne slovy, ale svým srdcem a svým tělem, svou láskou.

A tady, milí chlapci a děvčata, je klíčový bod! Doufám, že se vyjádřím srozumitelně: ono „s tebou“ můžeme darovat druhým. Tak můžeme naplnit Boží přikázání: „Milujte se navzájem, jako jsem já miloval vás“. Pokud jako ministrant uchováváš podobně jako Maria ve svém srdci a těle tajemství Boha, který je s tebou, uschopní tě to k tomu, abys novým způsobem byl s ostatními lidmi.

I ty – díky Ježíši, vždy a jen díky němu – i ty můžeš říci bližnímu: „Jsem s tebou“, ale ne slovy, nýbrž skutky, gesty, svým srdcem, konkrétní blízkostí – nezapomeňte na konkrétní blízkost – plakat s plačícími, radovat se s radujícími, bez odsuzování a bez předsudků, bez uzavřenosti, bez vylučování. I s tebou, který mi nejsi sympatický; s tebou, který jsi jiný než já; s tebou, který jsi cizinec; s tebou, od kterého se necítím pochopen; s tebou, který nikdy nepřijdeš do kostela; s tebou, který říkáš, že nevěříš v Boha.

Pořad bohoslužeb (návrh, od 16. 9. 2024):

Neděle      9:30      18:30

Pondělí        –

Úterý         8:00

Středa      12:00

Čtvrtek     18:00 (eucharistická adorace po mši)

Pátek       12:00 (první pátek v měsíci po mši sv. krátká eucharistická adorace)

(v postní době se po mši sv. koná v kostele křížová cesta)

Sobota      9:30 (pouze první sobotu v měsíci, po mši sv. krátká eucharistická adorace)

15. 8. Nanebevzetí Panny Marie – mše svatá v 18:00

Náboženství pro děti od konce záři na faře každý čtvrtek odpoledne

Termíny sobotních akcí pro děti v roce 2024

14. 9. Zahájení roku farností s dětmi

19. 10., 16. 11., 14. 12. Program akcí budeme ještě specifikovat.

Pouť po stopách pátera Toufara

Hnutí Comunione e Liberazione vás zve na třídenní pouť po stopách pátera Toufara při slavnosti Povýšení sv. Kříže.

Termín pouti: pátek 20. – neděle 22. září 2024

Termín přihlášení: 20. srpna 2024
Další informace zde: https://cz.clonline.org

Národní pouť do Říma k jubilejnímu roku 2025

Česká biskupská konference rozhodla o uspořádání národní poutě českých a moravských diecézí. Národní pouť se uskuteční ve dnech 28. – 30. března 2025 v Římě s účastí na společném přijetí darů Milostivého Léta Páně-Svatého roku.

Kdo má zájem, ať kontaktuje P. Marca Basileho.

Týdeník farnosti sv. Cyrila a Metoděje v Praze 8 – Karlíně
Email farnost@farnost-karlin.cz